Seria oczyszczająca

Każdy z kosmetyków wchodzących w skład serii zmywającej jest produktem niezwykle łagodnym dzięki zastosowaniu hypoalergicznej kompozycji zapachowej oraz delikatnego konserwantu dedykowanego kosmetykom naturalnym.

TONIK ŁAGODZĄCO-NAWILŻAJĄCY

Działanie łagodzące uzyskiwane jest przede wszystkim dzięki zastosowaniu Cucurbitine — surowca łagodzącego stan skóry po aplikacji, a także wpływającego na zmniejszenie nadwrażliwości skóry (testy in vivo wskazały na zmniejszenie nadwrażliwości skóry o 24% po tygodniu stosowania oraz o 42% po dwóch tygodniach). Dodatkowe działanie łagodzące zapewniają FucogeR oraz prowitamina B5.Ponadto tonik zawiera niewielką ilość kompleksu micelarnego Sphingosomer Moist (stosowany także w żelu micelarnym), który w znaczny sposób zwiększa jego właściwości oczyszczające. Kosmetyki naturalne i najnowsze technologie. Kosmetyki naturalne to bezpieczeństwo i skuteczność. Nasze produkty oparte są o surowce naturalne, bez składników potencjalnie niebezpiecznych dla naszego zdrowia (z działaniem rakotwórczym włącznie), bądź też niewskazanych jak parabeny, pochodne formaldehydu, pochodne ropy naftowej (m.in. wazelina, parafina), PEG-i, silikony czy sztuczne barwniki. Dzięki temu nie pozostawiają one na skórze warstwy niewchłanialnej, która ją obciąża i zatyka pory, a dodatkowo powoduje wizualny efekt połysku, tzw. „świecenie się” skóry. Nasze produkty są inne — mają za zadanie szybko się wchłonąć i nie zostawiać tłustego odczucia. „Naturalne” wcale nie oznacza „mniej skuteczne” — bardzo często nowoczesne substancje aktywne dostępne są w wersjach naturalnych z certyfikatami, jak i w tańszych wersjach konserwowanych m.in. parabenami — oczywiście nie idziemy tu na cenowe kompromisy i stawiamy na naturę. Kluczową rolę w skutecznym działaniu kosmetyków odgrywa nie tylko dobór substancji aktywnych, ale także ich ilość — my zawsze stosujemy się do zaleceń producentów surowców, które są oparte na wynikach licznychtestów skuteczności —dzięki temu nasze produkty naprawdę aktywnie działają. Odstępstwem od naturalności jest bezpieczna, hypoalergiczna kompozycja zapachowa (naturalne olejki eteryczne są potencjalnymi alergenami) — zastosowane stężenie to tylko 0,2%.

MLECZKO DO DEMAKIJAŻU NAWILŻAJĄCO-OCZYSZCZAJĄCE

Mleczko to nie zawiera olejów mineralnych i silikonów, przez co pozwala uzyskać skuteczność zmywania tradycyjnych mleczek bez niewchłanialnej warstwy olejów mineralnych i silikonów pozostających na skórze. Doskonale oczyszcza twarz i okolice oczu z makijażu, w tym wodoodpornego.Nadaje się w szczególności do stosowania przy cerach suchych, normalnych i wrażliwych. Można je stosować także w przypadku cer mieszanych i lekko tłustych. Składnikami zapewniającymi doskonałe nawilżenie i łagodzenie stanu skóry odpowiadają: kwas hialuronowy, Fucogel’t oraz prowitamina B5.

ŻEL MICELARNY OCZYSZCZAJĄCO-ŁAGODZĄCY

Ze względu na formę (żel wodny) szczególnie polecany do codziennego, łagodnego oczyszczania skóry twarzy, w tym okolic oczu. Sprawdza się przy oczyszczaniu każdego rodzaju cery, w tym wrażliwej, skłonnej do alergii. Głównym składnikiem aktywnym żelu jest SphingosomesTM Moist — rewelacyjny kompleks micelarny, który dzięki swej budowie znakomicie oczyszcza z jednoczesnym zachowaniem naturalnej równowagi skóry (bez podrażniania). Dodatkowo zawiera szereg substancji o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Kompleks ten dla zastosowanego stężenia ma udowodnioną skuteczność działania w testach in vivo w zakresie oczyszczania, nawilżania i zwiększania grubości skóry (stratum corneum). Uzupełnieniem działania nawilżającego i łagodzącego są:- Fucogele’ — silnie nawilżający polisacharyd zawierający Fukozę, która dodatkowo ma działanie łagodzące; – prowitamina B5 —substancja silnie nawilżająca, uelastyczniająca i zmiękczająca naskórek; łagodzi podrażnienia i działa kojąco.